Do čela sociálního výboru míří poslankyně ANO Pastuchová. Výbor byl čtvrt roku bez vedení

portrét street photo

„Jana Pastuchová je v sociálním výboru druhé volební období. V současné době vede komisi pro rodinu. Velmi úzce spolupracovala s kolegyní Maxovou, která je dnes europoslankyní. Takže jsme došli k závěru, že je to optimální nominace na tuto pozici. Předpokládám, že získáme v tajné volbě většinu hlasů pro její zvolení,“ řekl Faltýnek.

Sněmovní sociální výbor by měla vést poslankyně hnutí ANO Jana Pastuchová. Radiožurnálu to potvrdil šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Výbor byl tři měsíce bez předsedy poté, co se jeho bývalá šéfka Radka Maxová stala v červenci europoslankyní.

Bez předsedy dál zůstává sněmovní školský výbor. Z jeho vedení poslanci odvolali poslance Václava Klause mladšího poté, co opustil poslanecký klub ODS. Nového kandidáta se ale občanským demokratům zatím nepodařilo prosadit.

Vedení nemá v současnosti ani zahraniční výbor, z jeho čela totiž musel odejít Lubomír Zaorálek z ČSSD poté, co se stal ministrem kultury. Sociální demokraté na post předsedy navrhli poslance Ondřeje Veselého.

Jana Pastuchová je členkou hnutí ANO od roku 2013, v témže roce byla zvolena poslankyní a mandát o čtyři roky později obhájila, je zároveň zastupitelkou v Jablonci nad Nisou. Profesně působila ve zdravotnictví u záchranné služby nebo jako vrchní sestra. 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..