ANO schválilo kandidátku pro eurovolby s Teličkou. Má ambici vyhrát

iDNES.cz, 21.2.2014

Hnutí ANO Andreje Babiše už ví, se kterými lidmi se pokusí vyhrát květnové evropské volby. „Výbor hnutí schválil pořadí na prvních osmi místech,“ sdělil iDNES.cz ministr financí a šéf hnutí ANO Babiš. Veřejně nejznámější osobností z prvních míst kandidátky je její lídr, bývalý euro-komisař Pavel Telička.

„Nemůžeme mít jinou ambici, než potvrdit pozici, kterou hnutí ANO přisoudily výsledky voleb do Sněmovny a jakou nám dávají preference. Žádný konkrétní úkol ohledně počtu křesel není. Koncepce kampaně naváže na tu, která byla před předčasnými volbami,“ řekl iDNES.cz Telička.

Na druhém místě kandidátky Babišova hnutí byl v pátek pozdě večer schválen Petr Ježek, který byl zástupcem státního tajemníka pro evropské záležitosti a ředitelem sekce na ministerstvu zahraničí.

Jako trojku posílá ANO do voleb Ditu Charanzovou, diplomatku, která vdoběčeskéhopředsednictví EU vedla úsek obchodní politiky na stálém zastoupení České republiky při Evropské unii. Je také mimo jiné autorkou knihy „Surovinové strategie Evropské unie: globální a domácí výzvy“.

Za ní je prezidentka zlínského Rotary Clubu a šéfka regionální hospodářské komory Zlínského kraje podnikatelka Martina Dlabajová. Páté místo získal Ivan Jančárek, který byl velvyslancem v Brazílii a momentálně působí na ministerstvu zahraničí.

Podle volebního modelu agentury STEM to je nyní mezi ANO a sociální demokracií „remíza“, protože obě vládní uskupení by měly šanci získat hlasy 21,4 procenta voličů.

Soupeři Teličky jako volebního lídra hnutí ANO budou například sociolog Jan Keller za ČSSD či ekonom Luděk Niedermayer, na kterého vsadila TOP 09. Občanští demokraté budou svou kandidátku schvalovat v pondělí. V čele kandidátky Úsvitu bude advokátka Klára Samková a lidovce do euro-voleb povede Pavel Svoboda.

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..