Babiš: V Praze k nám nenalezli kmotři, ale bývalí bezvýznamní členové ODS a TOP 09

NOVINKY.cz, 24.2.2014

Šéf ANO Andrej Babiš v reakci na tvrzení předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, který uvedl, že ANO v Praze infiltrují bývalí kmotři ODS a TOP 09, přiznal, že hnutí má v metropoli personální problémy. Nenalezli do něj však kmotři, ale někdejší bezvýznamní členové ODS a TOP 09. Sobotka ANO osočil v souvislosti s volbou bývalé sociální demokratky Radmily Kleslové do čela pražské organizace ANO.

Babiš přiznal, že pražská organizace má personální problémy. „Je pravda, že v hlavním městě se stali členy našeho hnutí někteří příznivci Jana Bürgermeistera a Pavla Béma za řízení bývalé pražské předsedkyně Soni Tománkové. Tím, že jsme demokratické hnutí, tak do toho centrála nezasahovala, ale teď se z toho stal problém, který budeme řešit,“ řekl Právu Babiš.

Sobotkův špílec si ale líbit nenechal. „Ti lidé, kteří k nám nalezli, jsou jen bývalí bezvýznamní členové ODS a TOP 09, to nejsou žádní kmotři. Ti skuteční kmotři, kteří finančně zatížili Prahu a byli jedna parta s Bémem, jsou teď za ČSSD náměstci na školství jako pan Hulinský nebo kandidují za soc. dem. do europarlamentu jako pan Poche,“ doplnil Babiš.

Podle lídra ANO je také zábavné, že se Sobotka pouští do Kleslové. „Hned po volbách mně volali lidé z ústředního výkonného výboru strany, abych podpořil Michala Haška. Jediná paní Kleslová lobbovala za pana Sobotku,“ prozradil Babiš.

Sobotka věští rozpad ANO
„Pokud vím, paní Kleslová s panem Babišem v minulosti dlouhodobě odborně spolupracovala, a tak není překvapení, že ji požádal o pomoc v situaci, kdy mu pražské ANO začali postupně ovládat zkompromitovaní bývalí členové ODS či TOP 09 spojení s nejrůznějšími kmotry a kmotříky z podnikatelského polosvěta,“ uvedl v pondělí na adresu svého koaličního partnera Sobotka.

ANO své členství v sociální demokracii ukončila 14. února a do ANO vstoupila o den později.

„V ČSSD ale podobné přestupy moc rádi nevidíme, takže až ANO splní svou historickou úlohu a v budoucnosti se rozpadne, bude to mít paní Kleslová s návratem do ČSSD těžké,“ sdělil také Sobotka, podle něhož dvojí členství není u sociální demokracie možné.

Údajná spolupracovnice komunistické rozvědky

Kleslová byla podle médií do listopadu 1989 příslušnicí komunistické rozvědky. Jako referentce zvláštní činné zálohy jí bylo uděleno krycí jméno Lia a měla mít za úkol nábor nových kádrů a jejich výchovu pro špionáž. Kleslová se ale hájí podobně jako šéf ANO Andrej Babiš tím, že byla v evidenci rozvědky vedena nevědomě.

Po roce 1990 Kleslová mimo jiné zasedala v dozorčích radách významných podniků Vítkovice Steel, Unipetrol Trade nebo Benzina. Byla i viceprezidentkou Česko-izraelské smíšené obchodní komory.

Místopředsedkyně ANO Věra Jourová uvedla, že Kleslová odmítá pravdivost toho, co se o ní píše v médiích.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..