Jablonec nad Nisou má nové zastupitelstvo, s hnutím ANO v opozici

publikováno 28.11.2014 |

Tak jsme se dočkali, v Jablonci nad Nisou ve čtvrtek 27. listopadu 2014 po týdnech „povolebních vyjednávání“ a nejistoty zasedlo nové zastupitelstvo, které vzešlo z říjnových komunálních voleb. Hnutí ANO zamířilo do opozičních lavic, smířené s tím, že ačkoliv skončilo ve volbách těsně druhé, ve vedení města pro něj není místo, respektive partneři, se kterými by mohlo spolupracovat a plnit to, co slíbilo svým voličům.

hráz.JPG

Primátorem se stal dle očekávání Petr Beitl z ODS. Jeho zástupcem a náměstkem pro oblast humanitní, která zahrnuje sociální věci, školství, sport i kulturu, byl zvolen Pavel Svoboda z ČSSD. Má široký záběr pravda, a proto zřejmě vznikla nová funkce neuvolněného radního pro sport a kulturu, kterou získal Petr Vobořil (Domov nad Nisou). Právě tohle jsme v ANO nechtěli, vytvářet nové funkce. A nezáleží na tom, jestli uvolněné nebo neuvolněné. I ty neuvolněné s sebou nesou odpovědnost a možnost rozhodovat o chodu města. Nebudou si ale pánové lézt do zelí?

Pozici náměstka pro ekonomiku a majetek obhájil Miloš Vele (ODS). Novým náměstkem pro rozvoj se stal kolega poslanec Lukáš Pleticha (ČSSD). Pořád mi trochu vrtá hlavou, jak chce skloubit funkce náměstka a poslance, pokud chce obojí dělat pořádně. Podle něj to zvládnout lze, stačí mít dobrý tým. Který to nějak odpracuje? Dobře, každý má právo na pověstnou dobu hájení.

Radními se stali také Božena Caklová (ODS), Pavel Žur (Nová budoucnost pro Jablonec), Marek Řehoř (Domov nad Nisou) a Petr Roubíček (TOP09). Kromě paní Caklové představitelé stran, které v říjnových komunálních volbách zrovna velkou podporu od voličů nedostaly. V tom jsou komunální volby nevyzpytatelné, paradoxní.

Budeme to mít těžké. Po prvním ustavujícím zastupitelstvu Statutárního města Jablonec nad Nisou se jasně ukázalo, že hnutí ANO do rozjetého kolotoče nepatří. Jak už ale několikrát padlo, jsme hrdí na to, že do zavedených jabloneckých struktur, vztahů a zvyků nepatříme. Nedá se ale říct, že bychom do nich vůbec neviděli, a proto budeme svým kolegům v zastupitelstvu pokládat nepříjemné otázky. To je právě to, co můžeme pro svoje voliče v opozici udělat.

_MG_1575-upravena-vert

Mgr. Jana Pastuchová
poslankyně Parlamentu ČR
zastupitelka Statutárního města Jablonec nad Nisou

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..