Nejdůvěryhodnějším politikem je Andrej Babiš

NOVINKY.cz, 1.10.2014

Nejdůvěryhodnějším ústavním činitelem byl v září předseda ANO a ministr financí Andrej Babiš, jehož kladně hodnotilo 55 procent lidí. Prezident Miloš Zeman se těší důvěře 49 procent občanů, ministr obrany Martin Stropnický 45 procent lidí. Plyne to z průzkumu CVVM.

Na čtvrté pozici figuruje s důvěrou 43 procent premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) následovaný předsedou Ústavního soudu (ÚS) Pavlem Rychetským (rovněž 43 procent).

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se těší důvěře 38 procent dotázaných, šéfovi hnutí Úsvit Tomiu Okamurovi věří 34 procent dotázaných, předsedovi lidovců Pavlu Bělobrádkovi pak 26 procent lidí. Vojtěch Filip, který stojí v čele KSČM, je kladně hodnocen 23 procenty respondentů a lídr ODS Petr Fiala 12 procenty dotázaných.

S výjimkou ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, které věří 21 procent dotázaných, si všichni ostatní hodnocení politici ve srovnání s posledním šetřením pohoršili nebo se důvěra v ně nezměnila. Vedle politiků byli do žebříčku zařazeni šéf ÚS a guvernér České národní banky.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..