Nový Bor ovládlo Mezinárodní sklářské sympozium IGS 2015

publikováno 4.10.2015 |

O Novém Boru bylo v posledních dnech hodně slyšet. Na infekci ve vodě ale zapomeňte, konalo se tu totiž tradiční mezinárodní setkání sklářů a bylo skutečně co obdivovat.

Sklárny v Novém Boru a okolí otevřely návštěvníkům své dveře a kromě výstav, přednášek a ukázek práce sklářů na návštěvníky čekal i bohatý kulturní program.

IMG_0475

Měla jsem tu možnost se zúčastnit slavnostního zahájení v Městském divadle v Novém Boru, které se konalo ve čtvrtek 2. října. V rámci večera vstoupil do síně slávy IGS, respektive byl oceněn za celoživotní dílo, René Roubíček, legenda sklářského designu.

IMG_0472

Mít já osobně více času, strávila bych obdivováním výrobků ze skla a techniky výroby skla celé čtyři dny konání výstavy. Bohužel to ale nešlo, tak jsem navštívila alespoň ateliér Filipa Houdka – HG Atelier Design. Vůbec se nedivím, že lustry Filipa Houdka zdobí stropy po celé Evropě.

IMG_0474

Díky takovým akcím si vždy ráda připomenu, že jsem pyšná na to, že pocházím z České republiky, z Libereckého kraje, který mám tu čest zastupovat i ve sněmovně. Pořekadlo „zlaté české ručičky“ zkrátka stále platí. Jsem přesvědčená, že každý kout naší země má co ukázat. Stačí to umět prodat. Inspirací budiž Mezinárodní sklářské sympozium IGS.

Jana Pastuchová

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..