Setkání k problematice arteterapie a muzikoterapie

publikováno 15.7.2014 |

Včera v odpoledních hodinách proběhlo na půdě Poslanecké sněmovny krátké diskuzní setkání k problematice arteterapie a muzikoterapie, které jsem uspořádala na základě výzvy několika sdružení zabývajících se těmito tématy.

IMG_5335

Pozvání přijal náměstek ministra zdravotnictví prof. MUDr. Josef Vymazal, DrSc., který má na starosti vedení sekce zdravotní péče a ředitelka odboru ošetřovatelství a nelékařských povolání na ministerstvu zdravotnictví, hlavní sestra ČR, paní Mgr. Alena Šmídová.

Cílem tohoto setkání nebylo vytvoření komplexní koncepce dalšího fungování těchto specializovaných oborů, ale spíše propojení všech účastníků a debata o další spolupráci.

Jednání bylo ukončeno dohodou všech zúčastněných o nutnosti dalšího setkání s přizváním dalších institucí, které jsou s touto problematikou spojeny. Toto setkání by mělo proběhnout v září či v říjnu tohoto roku. Jednotlivé asociace, instituty a občanská sdružení do té doby mohou pokračovat v jednáních mezi sebou, aby, v ideálním případě, mohly na podzim předstoupit před ministerstvo s jednotnou koncepcí zakotvení uměleckých terapií a tím posunutí celé problematiky blíž ke společné dohodě.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..