TISKOVÁ ZPRÁVA: Poslankyně Pastuchová se stala předsedkyní Stálé komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny

V PÁTEK 15. PROSINCE O TOM ROZHODLA POSLANECKÁ SNĚMOVNA

V Jablonci nad Nisou dne 15. prosince 2017: Násilí na ženách, slaďování rodinného a pracovního života, kvalita života autistů či lidí s poruchami zraku. To jsou priority nově zvolené předsedkyně sněmovní Stále komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny poslankyně Jany Pastuchové. Pro poslankyni z Libereckého kraje hlasovalo 176 poslanců z 186 hlasujících na páteční schůzi Poslanecké sněmovny ČR.

„Tuto funkci přijímám se ctí a velikou pokorou. Ráda bych navázala na činnost komise z předchozího volebního období. Mám nějaké vlastní priority, dám ale samozřejmě možnost i dalším členům komise, aby navrhli svoje témata. Myslím, že k řešení toho máme víc než dost,“ říká poslankyně Jana Pastuchová s tím, že by se chtěla zabývat třeba i zaměstnatelností migrantek na českém pracovním trhu.

Stejně jako v minulém volebním období je poslankyně Jana Pastuchová zároveň členkou sněmovního Výboru pro sociální politiku a Výboru pro zdravotnictví. „Lidská práva se těmito oblastmi prolínají jako červená nit. Ne všude se ale setkáváme s tolerancí a rovným přístupem. Třeba ve zdravotnictví, kde se celý život pohybuji, bych takových příkladů našla hned několik. Práci ve výborech chci tedy využít i v komisi a opačně“, vysvětluje Jana Pastuchová.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..