V europarlamentu za nás seděli neschopní dinosauři, káže spot ANO

NOVINKY.cz, 30.4.2014

Hnutí ANO připravilo pro volby do Evropského parlamentu animovaný spot, v němž se strefuje do stávajících českých europoslanců. Nazývá je „otahanými partajními dinosaury“ a viní je z toho, že nehájili zájmy České republiky.

 

„České republice náleželo 22 poslaneckých mandátů v Evropském parlamentu z celkového počtu 766 poslanců. V uplynulých letech nás zastupovali poslanci, kteří se neprosadili. Někteří se o práci nezajímali, jiní nebyli jazykově nebo odborně vybavení,“ zní v klipu.

Čeští zástupci si v Bruselu podle ANO nevybudovali takovou základnu, aby byli schopni ovlivnit dění v Evropském parlamentu: „Vinou neschopných a otahaných partajních dinosaurů zastupujících Českou republiku jsme neměli šanci dění v Evropském parlamentu ovlivnit a ochránit zájmy našich občanů.“

Řešením je podle hnutí zvolit takové zástupce, kteří budou schopni dobře komunikovat a získat si na evropské úrovni spojence. Chtějí tak prosadit zjednodušení legislativy a rozvoj dopravní infrastruktury.

Vysvětlit program v souvislostech 

ANO připravilo pro kampaň celkem tři animované spoty, které bude postupně zveřejňovat. „Jsou součástí strategie, kdy chceme vysvětlit voličům volební program kandidátů hnutí ANO do EP v souvislostech. Volební programy politických stran jsou ve většině případů i přes svůj častý populismus pro voliče těžko srozumitelné,“ řekla Novinkám mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.

„Proto jsme se rozhodli vybočit ze zaběhlých způsobů komunikace volebních programů a zvolili populární a milý způsob animace. Toto zpracování nám pomáhá vysvětlit program a jeho důvody v souvislostech tak, aby byly srozumitelné co největšímu počtu lidí,“ upřesnila.

 

Pojďme k volbám do Evropského parlamentu (23.- 24. května 2014). Má to smysl.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..