Albrechtice v Jizerských horách ovládl Týden české hračky 2014

publikováno 20.října 2014 |

Dřevěné kostičky, hranolky, kolečka, lepidlo, kousky látek a vlastní fantazie. S tím si museli vystačit soutěžící v rámci akce Týden české hračky, která se konala od 13. do 18.  října v areálu firmy Detoa v Albrechticích v Jizerských horách. Jejich úkolem bylo během padesáti minut vytvořit hračku, která zaujme porotu, ve které usedla i poslankyně Jana Pastuchová.

Výroba českých dřevěných hraček má v Albrechticích mnohaletou tradici a bylo to znát. S radostí jsem sledovala, jak děti, jejich rodiče i prarodiče s úsměvem ve tvářích slepují kostičku ke kostičce. Oceňuji, že nezůstali sedět doma u televizí a počítačů, ale svojí účastí podpořili dobrou věc,“ říká Jana Pastuchová.

Originální výtvory měly i originální názvy, v Albrechticích byl k vidění Tunel vzpomínek, Mimozemský pták i Tančící kohout. Nejpovedenější hračky v šesti věkových kategoriích hodnotila porota anonymně pomocí žetonů s určitým počtem bodů. Kompletní výsledky soutěže najdete zde.

Jsem ráda, že jsem se mohla na pozvání majitele společnosti Detoa a senátora v jedné osobě Jaroslava Zemana 4. ročníku akce Týden české hračky zúčastnit. Po to všem volebním shonu to bylo příjemné odreagování. Takových akcí pro rodiče s dětmi by mělo být nejen v Libereckém kraji více,“ uzavírá Jana Pastuchová.

Video z akce můžete zhlédnout zde.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..