Bára Basiková zpívala v Kryštofově Údolí pro dobrou věc

publikováno 23.3.2015 |

Osmdesát tisíc korun předaly zástupkyně nadačního fondu MA-MA Foundation Martinu Chaloupkovi, duchovnímu otci kašny se sochou Čurajícího voříška, v rámci benefičního koncertu Báry Basikové, který se konal v neděli 22. března v kostele sv. Kryštofa v Kryštofově Údolí.

Peníze půjdou na obnovu sochy Čurajícího voříška, kterou v prosinci loňského roku poničili vandalové. Šedesát tisíc korun vynesl koncert a dvacet tisíc korun nadační fond, který celou akci pořádal, vybral v rámci sbírky na letošním hejtmanském plese v Liberci.

Kašna se sochou byla slavnostně odhalena teprve 18. října 2014 a stala se lákadlem pro turisty nejen z České republiky. Duchovní autor projektu Martin Chaloupka se inspiroval v Bruselu, hlavním městě EU, kde mají sochu čurajícího chlapečka. Kryštofovo údolí, jako hlavní vesnice EU, tak získala rovněž svůj symbol.

107 - Koncert 2015-03-22

 „Čurající voříšek se stal nejen milým symbolem obce, ale také turistickou atrakcí, která do kraje, byť jen na pár týdnů, přilákala další návštěvníky. Nechápu, jak mohl někomu tolik vadit, aby ho poničil. O to víc mě ale těší, že se našlo tolik lidí, včetně Báry Basikové, kteří podpořili jeho obnovu,“ říká poslankyně Jana Pastuchová.

Peníze, které se nevyužijí na obnovu kašny Čurajícího voříška, se stanou počátečním vkladem do zhotovení sochy sv. Kryštofa, kterou Martin Chaloupka v Kryštofově Údolí plánuje.

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..