Den IZS Jizerské hory 2015 přilákal více než dva tisíce lidí

publikováno 24.8.2015 |

Poslankyně Jana Pastuchová zachraňovala zraněné z nabouraného auta

Vojáky, hasiče, policisty, psovody, zdravotnické záchranáře, horskou službu a příslušníky vězeňské služby v akci mohli vidět návštěvníci 6. ročníku Dne IZS Jizerské hory 2015, který se konal v sobotu 22. srpna v Albrechticích v Jizerských horách. Celou akci kromě nástupu příslušníků jednotlivých záchranných složek, projevů jejich zástupců a české státní hymny zahájil přílet vrtulníku Armády ČR.

3

Letos se nám podařilo zařídit hned dva vrtulníky. Ten Záchranné služby Libereckého kraje bohužel nakonec nedorazil kvůli ostré akci. Takový už je život,“ říká poslankyně a zároveň zdravotnická záchranářka Jana Pastuchová, která společně se senátorem a starostou Albrechtic v Jizerských horách Jaroslavem Zemanem stojí za obnovením dříve tradiční akce.

Program zahrnoval jak dynamické, tak statické ukázky. Armádní chemici a hasiči zlikvidovali nehodu, při které unikly nebezpečné látky. Policejní pes svému pánovi pohlídal zadrženého muže a členové horské záchranné služby zachránili zraněného chlapce v nepřístupném terénu. Vězeňská služba potlačila vzpouru.

Návštěvníci se mohli také přiučit obranným technikám od vojáků a prohlédnout si armádní vrtulník. Na závěr na parkovišti pod Špičákem proběhla záchrana dvou osob z nabouraného auta, na které se podíleli hasiči, policisté a záchranka v čele s Janou Pastuchovou.

„Myslím, že je důležité ukazovat lidem, jak pracují jednotlivé záchranné složky, přestože je to celé jenom jako,“ říká Jana Pastuchová s tím, že se jedná o psychicky i fyzicky náročnou práci, která bohužel bývá docela často zneužívána. „Osobně se s tím setkávám při práci u záchranky a chtěla bych s tím jako poslankyně něco udělat,“ dodává.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..