Hnutí ANO uklízelo Jablonec nad Nisou

publikováno 18.4.016 |

Zapojilo se tak do akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“

V sobotu 16. dubna 2016 se konal mimořádný „sněm“ jabloneckého Hnutí ANO. Členové a příznivci hnutí se sešli v Lukášově, u kynologického cvičiště. Zahájení se obešlo bez dlouhých politických proslovů, powerpointových prezentací, ani flipchart nebyl potřeba. Namísto politiky přišli řešit něco jiného, vyfasovali pytl a rukavice a dali se do sběru odpadků.

image1

„Žijeme v krásném prostředí Jizerských hor, přesto si toho řada lidí neváží a naši přírodu různými způsoby znečišťuje. Zapojením do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko jsme chtěli dát najevo, že nám to není lhostejné a že ochrana životního prostředí našemu hnutí není vůbec cizí,“ vysvětlila poslankyně a zastupitelka Jablonce nad Nisou Jana Pastuchová.

Od kynologického cvičiště dobrovolníci – sběrači odpadků pokračovali směrem k prosečské rozhledně a vratislavickým rybníkům. Během dopoledne se jim podařilo naplnit odpadky deset pytlů.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá od roku 2014 na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. V roce 2015 se do akce zapojilo více než 52 tisíc dobrovolníků.

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..