JABLONECKÝ ZÁPADNÍ OBCHVAT I TANGENTA JSOU STÁLE ŽIVÝMI PROJEKTY

publikováno 5.12.2015 |

POTVRDILI TO ZÁSTUPCI REZORTU DOPRAVY V ČELE S MINISTREM ŤOKEM NA NÁVŠTĚVĚ LIBERECKÉHO KRAJE

Jablonec nad Nisou, 4. prosince 2015: Nový územní plán Jablonce nad Nisou, západní obchvat, západní a severní tangenta, stav železnic i dálnice z Turnova do Hradce Králové. To byla témata, která zazněla v rámci návštěvy ministra dopravy Dana Ťoka (za Hnutí ANO) v Libereckém kraji ve čtvrtek 3. prosince. Osobně se přijel seznámit se současným stavem i budoucími výzvami dopravní infrastruktury v regionu. Kromě Jablonce nad Nisou navštívil Liberec, kde rovněž diskutoval s občany.

 „Pan ministr potvrdil, že finančních zdrojů je v rezortu dopravy docela dost. Důležité je mít připravené kvalitní a smysluplné projekty k realizaci, včetně takových jako jsou osvětlení přechodů či cyklostezky,“ říká poslankyně z Hnutí ANO za Liberecký kraj a zastupitelka města Jablonec nad Nisou Jana Pastuchová s tím, že návštěva ministra dopravy nastartovala intenzívnější spolupráci Libereckého kraje s jeho rezortem.

 

  „Zástupce ŘSD potvrdil, že západní tangenta o obchvat Jablonce nad Nisou neupadly v zapomnění. V případě západního obchvatu aktuálně dochází k prověřování jedné z jeho variant, což považuji za pozitivní zprávu. V případě severní tangenty by problematické místo na Palackého třídě mohlo vyřešit mimoúrovňové křížení,“ doplňuje zastupitel města Jablonec nad Nisou a předseda tamního výboru pro dopravu Tomáš Kott z Hnutí ANO.

Ministra dopravy na cestě po Liberecké kraji kromě členů Hnutí ANO doprovodili představitelé Ředitelství silnic a dálnic, Správy železniční dopravní cesty, Českých drah a Státního fondu dopravní infrastruktury. V Liberci po jednání s představiteli města a kraje delegace navštívila vozovnu Dopravního podniku města Liberec a vyjela lanovkou Českých drah na Ještěd. Program ministr dopravy zakončil besedou s občany v libereckém hotelu Praha.

 

 

 

 

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..