Jeden den třetí Ženy regionu za Liberecký kraj 2017

publikováno 21.5.2017 |

Každý den poslance je trochu jiný. Začíná i končí v různou dobu, odehrává se v Praze nebo v jeho regionu i mimo něj. Denně se takový poslanec setká až s desítkami lidí a zpravidla mu nezbývá žádný čas pro sebe. Když jsem ale ve středu 17. května ráno vstávala ve svém poslaneckém bytě v Praze, věděla jsem, že tento den bude přeci jenom jiný. Takový trochu slavnostnější, radostnější a milejší.

Dát si rychlou snídani, u toho vyřídit pár mailů, doběhnout do sněmovny bez ztráty podpatku  a nenechat si zkazit náladu dusnem, které ve sněmovně kvůli stávající vládní krizi stále panuje.  Dopoledne se neslo v duchu schůzek. Zdravotní sestry, ohrožené děti, sociální dávky, nejen tato témata padla. A padnul kvůli tomu i můj oběd, protože se vše protáhlo a já musela zahájit rychlý přesun do Liberce.

Cíl cesty – Kavárna Pošta a slavnostní předávání ocenění 8. ročníku soutěže Žena regionu za Liberecký kraj. Kdo by čekal, že budu ceny předávat výherkyním, tak se plete.  Před časem jsem totiž s velkou pokorou přijala nominaci do této soutěže od loňské vítězky paní Věry Strnadové. Dá mi vůbec někdo hlas? Být poslankyní – političkou v dnešní době není zrovna populární, můžete se přetrhnout, ale pro mnoho lidí zůstanete tím flákačem v poslanecké lavici, který si jen užívá poslaneckých náhrad.

Taková nominace se pro mě tedy stala v podstatě takovým předvolebním průzkumem. Zná mě někdo, dokáže někdo ocenit moji práci? Nebudu to napínat, těch lidí se našlo celkem dost, respektive to stačilo na krásné třetí místo. Cenu jsem převzala z rukou radní Libereckého kraje Radky Loučkové Kotasové, kolegyně z Hnutí ANO. Zároveň jsem měla tu čest poznat další nominované dámy a jejich příběhy. A musím říct, že vyhrát by si zasloužila každá z nich.

Zpátky do reality. Z odpoledne plné komplimentů, milých slov a pozitivní energie skončilo. Na telefonu 7 zmeškaných hovorů, v emailové schránce přibylo 13 nových zpráv a zítra mě čeká jednání zastupitelstva v Jablonci nad Nisou. Je třeba se připravit, budeme schvalovat nový územní plán, a to asi nebude zrovna procházka růžovou zahradou.

JP

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..