Letošní ročník Dne IZS Jizerské hory byl mezinárodní

publikováno 22.8.2016|

Pod Tanvaldský Špičák přiletěl i vojenský vrtulník

Hasičská soutěž, účast členů Městské policie z polské Jelenie Gory nebo polští dobrovolní a profesionální hasiči v akci.

To byly hlavní novinky v programu letošního Mezinárodního dne IZS Jizerské hory 2016, který se konal v sobotu 20. srpna v Albrechticích v Jizerských horách. Pod Špičákem tradičně nechyběli ani příslušníci Armády ČR, hasiči, policisté, psovodi, zdravotničtí záchranáři, horská či vězeňská služba.

11 [123897]

Díky účasti kolegů z Polska měli návštěvníci akce možnost porovnat nejen českou a zahraniční praxi, ale také třeba vybavení,“ říká poslankyně Jana Pastuchová, která převzala společně se senátorem Jaroslavem Zemanem nad akcí záštitu a osobně se jedné z akcí jako záchranářka aktivně zúčastnila. „Je to pro mě docela výzva, když mi pod ruce kouká tolik lidí. Možná větší než stát u řečnického pultu ve sněmovně s vědomím, že jde o přímý přenos,“ dodává.

I letos program zahrnoval dynamické a statické ukázky. Třešničkou na dortu byl přílet vojenského vrtulníku, který se těšil velkému zájmu návštěvníků. Stejně tak jako stan Českého červeného kříže, kde si mohli vyzkoušet poskytnutí první pomoci.

výběr_10 [123884]
DEN IZS Jizerské hory_Jana Pastuchová

Kdyby si jen jeden z těch lidí vzpomněl, až půjde o život, co na naší akci viděl nebo co se tu naučil, a podle toho se zachoval, bude to pro nás veliký úspěch,“ uzavírá Jana Pastuchová.

 

 

 

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..