Liberecká univerzita otevřela svoji školku

publikováno 2.9.2014 |

Technická univerzita v Liberci v pondělí 1. září slavnostně otevřela vlastní univerzitní školku pro 48 dětí ve věku od 3 let. Školka se dvěma třídami je přednostně určena pro děti zaměstnanců a studentů TUL. Na základě soutěže o název mateřské školky se vedení univerzity rozhodlo pro název „ŠkaTULka“.

skatulka_1

Pozvání na zahájení provozu školky přijala i poslankyně Jana Pastuchová. „Školka na pracovišti je ideálním řešením, jak zkombinovat pracovní a rodinný život. Rodiče mohou být svým ratolestem na blízku a zároveň se věnovat své práci. Získají ale také další čas, který mohou trávit se svými dětmi, a to společnou cestu do a z práce,“ říká Jana Pastuchová.

Poslanci mají aktuálně na stole vládní návrh zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině, který jim vrátil Senát ČR s pozměňovacími návrhy. „Dětská skupina je kromě firemních školek další příležitostí pro rodiče, jak sladit rodinný a pracovní život. Zaměstnavatelé budou moci svým zaměstnancům nabídnout další benefit a zároveň podpořit jejich pracovní aktivitu,“ říká Jana Pastuchová.

Další informace o školce najdete na stránkách TUL. Jak probíhal první den ve ŠkaTULce najdete ZDE. Vládní návrh zákona o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině a průběh jeho schvalování najdete ZDE.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..