Návštěva dětského domova Krompach

publikováno 10.1.2014 |

Dne 9. 1. 2014 jsem navštívila Dětský domov,  mateřskou školu a základní školu v Krompachu. Původní internátní škola dnes funguje jako Dětský domov.

Dětský domov Krompach

Velice se mi líbí způsob pobytu dětí. Žijí v „rodinných“ skupinách vždy po osmi a o každou takovou rodinku se střídavě starají dvě tety. Společně vaří, perou, dělají přípravy do školy, o víkendu chodí na výlety, prostě jako v běžné rodině.  Jsem členkou Výboru pro sociální politiku a Komisi pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny, proto mě tato problematika velmi zajímá.

Nejdříve proběhlo setkání s paní ředitelkou Stiblíkovou. Mluvily jsme spolu o problémech a možných zlepšení legislativy týkající se dětských domovů. Zejména jsme narazily na moment, kdy paní ředitelka musí mít písemný souhlas rodičů např. i na trhání mandlí nebo vystavení pasu dětí. To je ale často problém. Mnoho z nich nemá stálou adresu, poštu si nevyzvedávají a ani telefonicky se s nimi nejde spojit. Je to tedy i taková detektivní práce, což samozřejmě zdržuje od dalších povinností. Poté jsem si prohlédla byty, ve kterých žijí jednotlivé „rodinky“ a došlo i k zastávce v obou třídách mateřinky. Děti pro mě měly připraveny nakreslené obrázky, zazpívaly několik oblíbených písniček a dokonce i každé předneslo básničku. Atmosféra se mi tady moc líbila. Děti byly fantastické, spontánní, chovaly se jako doma. Je vidět, že je o ně dobře postaráno. Těším se, až se sem znovu podívám.

Jana Pastuchová

2 Thoughts to “Návštěva dětského domova Krompach”

  1. Jaroslav

    Paní.stiblikovou.jsi.pamatují. jarda

  2. Jaroslav

    Pozdravu ji. Paní.křivkou ředitelku. Řeckého.domova. a.vychovateli. co.tam.slouží. delší. Dobou. Z.pouzdrem. Jaroslav. Vít. Doufam.že. jsi.namne.pamatuje.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..