Návštěva dětského domova Krompach

publikováno 10.1.2014 |

Dne 9. 1. 2014 jsem navštívila Dětský domov,  mateřskou školu a základní školu v Krompachu. Původní internátní škola dnes funguje jako Dětský domov.

Dětský domov Krompach

Velice se mi líbí způsob pobytu dětí. Žijí v „rodinných“ skupinách vždy po osmi a o každou takovou rodinku se střídavě starají dvě tety. Společně vaří, perou, dělají přípravy do školy, o víkendu chodí na výlety, prostě jako v běžné rodině.  Jsem členkou Výboru pro sociální politiku a Komisi pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny, proto mě tato problematika velmi zajímá.

Nejdříve proběhlo setkání s paní ředitelkou Stiblíkovou. Mluvily jsme spolu o problémech a možných zlepšení legislativy týkající se dětských domovů. Zejména jsme narazily na moment, kdy paní ředitelka musí mít písemný souhlas rodičů např. i na trhání mandlí nebo vystavení pasu dětí. To je ale často problém. Mnoho z nich nemá stálou adresu, poštu si nevyzvedávají a ani telefonicky se s nimi nejde spojit. Je to tedy i taková detektivní práce, což samozřejmě zdržuje od dalších povinností. Poté jsem si prohlédla byty, ve kterých žijí jednotlivé „rodinky“ a došlo i k zastávce v obou třídách mateřinky. Děti pro mě měly připraveny nakreslené obrázky, zazpívaly několik oblíbených písniček a dokonce i každé předneslo básničku. Atmosféra se mi tady moc líbila. Děti byly fantastické, spontánní, chovaly se jako doma. Je vidět, že je o ně dobře postaráno. Těším se, až se sem znovu podívám.

Jana Pastuchová

2 Thoughts to “Návštěva dětského domova Krompach”

  1. Jaroslav

    Paní.stiblikovou.jsi.pamatují. jarda

  2. Jaroslav

    Pozdravu ji. Paní.křivkou ředitelku. Řeckého.domova. a.vychovateli. co.tam.slouží. delší. Dobou. Z.pouzdrem. Jaroslav. Vít. Doufam.že. jsi.namne.pamatuje.

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..