Nový návrh konečně k připomínkování

Vážené kolegyně a kolegové, zde si můžete přečíst návrh zákona, který má nahradit Zákon č. 96/2004 Sb.

Název:
Zákon o podmínkách výkonu zdravotnických povolání jiných než povolání lékaře, zubního lékaře, farmaceuta nebo psychologa ve zdravotnictví. 

Návrh zákona >> ZDE <<

Tak pročtěte a pokud máte připomínky, prosím zasílejte na můj e-mail: pastuchovaj@psp.cz
Jsem v odborné komisi při Ministerstvu zdravotnictví právě pro tento nový zákon.

Termín: do 20.6.

2 Thoughts to “Nový návrh konečně k připomínkování”

 1. Jana Valenová

  Dobrý den,

  ráda bych se vyjádřila k návrhu zákona týkajícího se vrácení vzdělávání všeobecných sester na SŠ. Domnívám se, že vzdělávání sester na úroveň SŠ v žádném případě nezvýší počet sester v praxi a počet sester ochotno tuto práci vykonávat. Vrátit vzdělávání sester na SŠ by byl krok zpět už jen z toho důvodu, jak zoufalá je úroven dnešních SŠ.
  Sama v současnosti pracuji jako všeobecná sestra v Německu, kde ostatně požadavek na VŠ studium pro sestry také neni a přesto je ještě větší nedostatek těchto pracovníků, než v Česku. Co dle mého názoru pomůže? Zvýšení pracovních kompetencí pro vysoce kvalifikované sestry, navýšení platu, ale především celkove zlepšení prestiže povolani.
  Za sebe uvedu, že pokud se skutečně vzdělávání sester vrátí nesmyslně na střední školy, budu se do českého zdravotnictví vracet opravdu velmi nerada.

  Děkuji.
  Mnoho úspěchů ve Vaší práci i v osobním životě.
  S přáním hezkého dne Jana Valenová.

  1. Jan K-

   Dobrá sestra nemusí být VŠ, kvalitní a šikovná, chytrá a přehledem mlže být i ta středoškolská. Navíc děláte mimo ČR,tak si raďte tam. Tady se musí zrušit ZA, a kdo chce být sestra Bc. či MGR. tak ať si jde na VŠ a včeličky u lůžka nechte být včeličkami. Děkuji

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..