Na Střelnici se debatovalo o strategii a podpoře sportu

publikováno 18.6.2015 |

Podpora zdravého životního stylu, dostupný organizovaný sport dětí, mládeže a reprezentantů ČR, transparentní vícezdrojové financování.

F (10)
Foto: Václav Novotný

To jsou základní priority koncepce státní podpory sportu v ČR, kterou v neděli 14. června v Jablonci nad Nisou představil předseda Podvýboru pro mládež a sport Poslanecké sněmovny PČR Jiří Holeček. Debaty se zúčastnilo téměř třicet lidí.

 „Jsem moc ráda, že se mi podařilo kolegu Holečka do Jablonce nad Nisou dostat. Aktuálně je financování sportu nejen v Jablonci velice frekventovaným a troufám si říct i palčivým tématem. S hosty, kteří na debatu přišli, jsme se shodli nad většinou bodů. Teď jen zbývá uvést koncepci do praxe,“ říká poslankyně a zastupitelka města Jablonec nad Nisou Jana Pastuchová.

Koncepce zahrnuje mimo jiné zvýšení prostředků pro podporu sportu na 1 % státního rozpočtu, u rozpočtového určení daní pro obce a kraje stanovuje povinnost věnovat na podporu sportu prostředky v minimální výši 5 % a rovněž navrhuje zřízení samostatné organizační složky pro sport s vlastní rozpočtovou kapitolou.

Foto (3)
Foto: Václav Novotný

Dalšími navrhovanými opatřeními jsou například daňové zvýhodnění donátorů sportu, vytvoření zákonných podmínek pro společenskou odpovědnost firem, vytvoření motivačních podmínek pro trenéry a sportovní instruktory, vytvoření mapy sportovišť a registru sportovců. V ČR by měl být rovněž definován a oddělen amatérský sport od sportu profesionálního.

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..