Otevření nové hasičské budovy

publikováno 9.1.2014 |

Ve středu 8. 1. 2014 byl pro hasiče v Libereckém kraji významný den. Po roce a půl, kdy začala demolice staré budovy a stavba nového multifunkčního ústředí HZS pro celý kraj, konečně proběhlo slavnostní otevření.

Na tuto slavnost jsem dostala pozvání, které jsem velice ráda přijala. Této akce se dále zúčastnila reprezentace samotné HZS včetně jejího generálního ředitele, vrcholná politická reprezentace v čele s hejtmanem Martinem Půtou, místopředsedou Senátu Přemyslem Sobotkou a dalšími poslanci za Liberecký kraj.

Samotná stavba za cca 60 milionů korun je ale zatím nevybavená a nepoužívaná. Stěhování a zaplnění technikou potrvá, nicméně i tak je to pro hasiče velký skok kupředu. Vedoucí krajského operačního střediska Milan Zubač poznamenal, že při projektování se myslelo i hodně dopředu: „Místo pro technologický rozvoj je cirka na dalších 40 let. Dvojité podlahy schovají další kabely, sítě. Až přijde něco nového, máme to kam dát.“ Jelikož jsem civilním povoláním záchranářka a s hasiči jsem často při výjezdech spolupracovala, dokážu si představit, o jaký kus se zlepší jejich zázemí pro práci.  To je jak pro hasiče, tak pro záchranáře velmi důležité. Snad se nové budovy pro záchranáře Libereckého kraje také někdy dočkáme. Moc přeju hasičům i Všem občanům Libereckého kraje co nejméně výjezdů.

Jana Pastuchová

GALERIE:

 

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..