Vedení ČSSD schválilo Sobotkovi kandidáty na ministry, ANO vysílá na dopravu Prachaře

NOVINKY.cz, 3.1.2014

Grémium sociální demokracie v pátek posvětilo předsedovi Bohuslavu Sobotkovi stranické kandidáty na ministry. O konkrétních jménech politici mluvit nechtěli s tím, že Sobotka nejprve seznámí s kandidáty prezidenta Miloše Zemana. Koaliční smlouva bude podepsána v pondělí ve 14 hodin.

Místopředsedové ČSSD Lubomír Zaorálek, Milan Chovaneca předseda Senátu Milan Štěch novinářům řekli, že grémium se už na všech kandidátech dohodlo.

„Dohodli jsme se, jednání jsou ukončena a Bohuslav Sobotka má jednoznačnou podporu grémia,“ řekl médiím Zaorálek.

Jmenný seznam ministrů v tuto chvíli existuje, ale soc. dem ho nechce zveřejnit. „Nejdříve s ním pan předseda seznámí pana prezidenta,“ uvedl Štěch. „Máme jasno, ale dohodli jsme se, že do té doby, než ho uvidí pan prezident, nebudeme žádná jména komentovat,“ zopakoval Chovanec. Podle Štěcha by se schůzka Sobotky se Zemanem měla uskutečnit o víkendu.

Dopravu povede podnikatel Prachař

Zaorálek také řekl, že předseda Sobotka má k dispozici i seznam všech ministerských kandidátů za ANO.

Ministrem dopravy bude podnikatel Antonín Prachař, což právu potvrdil šéf ANO Andrej Babiš. Původně se jako o možných kandidátech hovořilo o poslanci Martinu Kolovratníkovi a o šéfovi Řízení letového provozu Janu Klasovi.

Na sociální věci mohou zamířit Špidla nebo Krčál

Předseda klubu Roman Sklenák, o kterém se mluvilo jako o možném kandidátovi na ministra práce, novinářům naznačil, že se šéfem resortu nestane. „Zůstávám předsedou poslaneckého klubu,“ řekl. Ministrem se tak stane buď expremiér Vladimír Špidla, který má v pátek večer se Sobotkou schůzku, nebo radní z Vysočiny Petr Krčál.

Podle informací médií by se Sobotka večer měl sejít nejen se Špidlou a Jiřím Dienstbierem, ale také s předpokládaným ministrem školství, senátorem Marcelem Chládkem.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..