Denis se stal železničářem díky projektu „Plňme přání“

publikováno 28.4.2015 |

Jedenáctiletý Denis trpí poruchou autistického spektra, přesto má zájmy, sny a přání stejně jako jeho vrstevníci. Zamiloval se do vlaků a doslova jimi žije, zná dokonce nazpaměť jízdní řády.

Plnme Prani - Mama Foundation  Denis (3)

Jeho maminka společně se zástupkyní ředitelky základní školy Mnichovo Hradiště, kterou Denis navštěvuje, Mgr. Evou Hajzlerovou proto vyslovila Denisovo přání, a to stát se železničářem. Nadační fond MA-MA Foundation mu ho společně s partnery v sobotu 25. dubna splnil.

Hned na začátku programu Denis vyfasoval čepici a výpravku, kterou mu věnovala Správa železniční dopravní cesty, o to byl jeho zážitek autentičtější. Přednosta stanice Jiří Bubák seznámil Denise s chodem vlakového nádraží, mohl sledovat na monitoru pohyb jednotlivých vlaků, asistoval u přehazování výhybky, podíval se do poklady a odmávnul další cestu právě projíždějícího vlaku. Následně ve vlaku, kterým jel s maminkou do Bakova, kontroloval jízdenky.

 „Celé dopoledne, kdy jsme Denisovi plnili přání, bylo nesmírně dojemné a emotivní. Není nad to vidět malé dítě doslova zářit štěstím, obzvlášť v případě, kdy ho trápí nějaká nemoc či hendikep. Čepici nesundal z hlavy prakticky po celou dobu programu, který byl velkým zážitkem i pro jeho maminku,“ říká poslankyně Jana Pastuchová, která projektu poskytla záštitu.

Malý železničář si následně udělal svůj hamburger a natočil zmrzlinu v restauraci McDonald’s v Mladé Boleslavi.

Cílem projektu Plňme přání nadační fondu MA-MA Foundation je zajistit možnost pomoci splnit přání, a to pouze v podobě reálného zážitku. Do projektu může být přihlášen každý bez rozdílu pohlaví, vyznání a věku. Hlavním kritériem je, že „PŘÁNÍ“ nesmí vyslovit jeho samotný nositel, ale pouze někdo z jeho okolí. Více informací o projektu a partnerech naleznete na webových stránkách www.mamafoundation.cz.

GALERIE >>

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..