POSLANCI PARLAMENTU ČR JEDNAJÍ V LIBERECKÉM KRAJI

publikováno 22.4.2015 |

Členové Výboru pro zdravotnictví a Výboru pro sociální politiku v kraji navštěvují vybrané instituce a řeší aktuální témata

Téměř čtyřicítk..a poslanců Parlamentu ČR zavítala ve středu 22. dubna do Libereckého kraje, a to v rámci pilotního projektu, kdy sněmovní Výbor pro zdravotnictví a Výbor pro sociální politiku připravily společný výjezd do vybraného regionu. V Libereckém kraji budou poslanci do pátku 24. dubna, čeká je zde náročný program. S představiteli kraje, vybraných měst, obcí a institucí budou debatovat o tématech z oblasti zdravotnictví a sociální politiky, o tom, co se v kraji podařilo |kutečnit, o výzvách i problémech.

Jako první bod programu je společné jednání výborů s představiteli kraje na Krajském úřadě v Liberci, následně se delegace rozdělí. Členové Výboru pro zdravotnictví společně s hosty z Ministerstva zdravotnictví ČR a za doprovodu radního Libereckého kraje pro zdravotnictví Petra Tulpy mimo jiné navštíví Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou, Krajskou nemocnici v Liberci a Nemocnici Jablonec nad Nisou. Setkají se rovněž s primátory Liberce a Jablonce nad Nisou a Horská služba ČR jim v Bedřichově předvede ukázku svojí práce.

Členové Výboru pro sociální politiku společně s náměstkyní rezortu sociálních věcí Lenkou Kadlecovou navštíví Domov a Centrum aktivity v Hodkovicích nad Mohelkou, Úřad práce v Liberci, Domov důchodců Pohoda v Turnově, Sociálně terapeutické dílny pro duševně nemocné a zdravotně postižené Fokus v Semilech, Domov důchodců v Rokytnici nad Jizerou, Domov seniorů v Liberci – Františkově a jednat budou rovněž s představiteli krajské Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

Ve čtvrtek odpoledne je na programu společné jednání výborů. „Oblasti zdravotnictví a sociální politiky se velmi prolínají, a to nejen v Libereckém kraji. Náš region trápí řada věcí, nezaměstnanost a sociální problémy v lokalitách, kde byl utlumen průmysl, podfinancování sociálních služeb a například nedostatek lékařů a zdravotnického personálu,“ říká poslankyně Jana Pastuchová, která byla v roce 2013 zvolena do poslanecké sněmovny právě za Liberecký kraj, je místopředsedkyní Výboru pro sociální politiku a zároveň členkou Výboru pro zdravotnictví.

,,Problematika zdravotně – sociální péče je velmi široká a dotýká se nás všech. Nejde jen o financování ošetřovatelské péče v pobytových zařízeních sociální péče, ale i o sociální hospitalizaci, dlouhodobou péči a ucelenou sociální rehabilitaci a v neposlední řadě také o péči hospicovou. Proto jsem velmi ráda, že se tato problematika dostává na pořad společného jednání obou výborů,“ doplňuje poslankyně Jana Hnyková zvolená rovněž za Liberecký kraj a členka obou výborů.

Poslanecké výbory vyjíždí do vybraných krajů pravidelně. Osobní návštěvy a setkávání jim pomáhají poznat specifické problémy regionů a získávat podněty pro přípravu dalších zákonů.

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..