Protržená přehrada bude opět lákat turisty

publikováno 23.6.2015 |

Protržená přehrada na Bílé Desné chce opět lákat turisty. Nejen na technickou památku, kterou potkal pohnutý osud, ale také na okolní přírodu. Lesy ČR zahájily obnovu Protržené přehrady před dvěma lety, v pondělí 22. června představily veřejnosti útulnu pro turisty, která stojí na místě kdysi slavné Krömerovy boudy.

IMG_0196

Příští rok to bude už sto let od tragické události, kdy se přehrada nad Desnou v Jizerských horách protrhla.

„Zbytky přehrady mají veliký turistický potenciál, který se zatím nepodařilo příliš využít. Nejde pouze o memento katastrofy, při které přišlo o život 65 lidí, ale o technickou památku zasazenou do krásné přírody Jizerských hor. Podle mého názoru je to ideální kombinace,“ říká poslankyně Parlamentu ČR Jana Pastuchová.

Na projektu za tři milionu korun, který by měl být ukončen v příštím roce, se podílí Lesy ČR, Povodí Labe, ochránci přírody, města Albrechtice a Desná v Jizerských horách. Opravou ještě musí projít šoupátková věž a budou nainstalovány informační tabule. Starosta Albrechtic v Jizerských horách a senátor Jaroslav Zeman předpokládá, že by mohlo ročně přehradu navštívit 30 až 50 tisíc turistů.

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..