Návštěva Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa

publikováno 17.1.2014 |

Dne 16. 1. 2014 jsem se zúčastnila společně s dalšími poslanci Libereckého kraje – Janou Hnykovou, Stanislavem Mackovíkem a Janem Farským  na pozvání generálního ředitele Jaroslava Kratochvíla pracovního setkání v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa.

Tato nemocnice je významným zdravotnickým zařízením v Libereckém kraji. Svým fantastickým umístěním slouží nejen pro obyvatele Českolipska, ale ve vybraných oborech i pro oblast Šluknovského výběžku. Poskytuje ambulantní i lůžkovou péči.

Nemocnice disponuje 379 akutními lůžky a 122 lůžky následné péče. Na setkání byli mimo generálního ředitele i nejvyšší představitelé nemocnice, předsedkyně dozorčí rady NsP Hana Moudrá a předseda představenstva Radek Havlas. Při jednání nastínili nejdůležitější plánované investiční akce. Hovořili o nutné rekonstrukci vnitřních rozvodů nemocnice, modernizaci hemodialyzačního oddělení, rekonstrukci operačních sálů nebo stravovacího zařízení. V současné době probíhají v Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa rekonstrukční práce v rámci realizace projektu Zateplení.

Měla jsem možnost prohlédnout si jak některá lůžková oddělení, ambulantní provozy a stravovací provoz, tak  i sklepní prostory, kde je opravdu vidět nutnost investic. Ačkoliv jsou přívody vody několikrát opravované, na podlaze jsou přesto kaluže vody z prosakujících trubek. I když si klienti ani zaměstnanci nestěžují na kvalitu jídel, stravovací provoz by si zasloužil také rekonstrukci. Nechtěla jsem věřit tomu, když jsem viděla na jednom oddělení postel, která by se hodila už více do muzea než do nemocnice. Mám 30 let praxe ve zdravotnictví. Tyto postele byly používány při mém prvním zaměstnání na oddělení v roce 1985. Ale postele nejsou tím hlavním, co by si tato nemocnice už zasloužila a potřebovala.

Myslím si, že českolipská nemocnice je v Libereckém kraji nezastupitelná a je  potřeba  ji jako takovou zachovat  a podporovat její modernizaci.  Se všemi představiteli jsme se dohodli na dalších pravidelných setkáních.

Jana Pastuchová

GALERIE:

 

Leave a Comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..